Esenciální olej Jalovec

28.11.2022

Výrazně posiluje ledviny a močový systém, je močopudný. Podporuje vylučování jedovatých látek, je antirevmatický. Antiseptický v zažívacích a močových cestách, v krvi a plících.

Takže použití :

  • revma, artritida, artróza, dna....
  • vodnatelnost
  • onemocnění močových cest a ledvinách
1-2 kapky do sklenice teplé vody a vypít. 1 až 3 krát denně. Nebo dát do želatinové tobolky. Pozor, když si dáte večer, tím že je močopudný, budete chodit častěji na toaletu.

Ale doporučuji mezi 15- 17 hodinou, kdy jsou aktivní ledviny a močový měchýř. Pokud s EO vnitřně začínáte, doporučuji vzít med a namíchat si skleničku medu s EO a dát si ráno a k večeru mocca lžičku medu. Cca 100ml medu 30 kapek oleje, můžete začít s nižší dávkou, je třeba experimentovat, každé tělo je jiné a jinak reaguje.

Koupel .... 30ml smetany a 5 kapek jalovce

Při bolestech a zánětech močového měchýře .... Můžete nanést kapku oleje na močový měchýř a přiložit teplou podušku, doporučuji těm co nemají s EO zkušenosti na holou kůži nejprve zředit, a nebo se řiďte svou intuicí. To samé můžete použít i u ledvin...Jalovec rozpouští kameny v močovém měchýři i ledvinách.....


doporučuji EO Santálové dřevo

  • antiseptický pro urogenitální trakt, potlačuje gonokoky, bakterie, která způsobuje kapavku....
  • oživuje tkáň
Takže použití při zánětech močového měchýře, dělohy, zánět prostaty....Vnitřně 1 kapku na hřbet ruky a slíznout a nebo do medu. Nakapat 5 kapek na močový měchýř a vmasírovat, a prohřát.