Covid

25.01.2021

Na štědrý den jsem si nadělila Covid a nejen sobě, ale postupně celé své rodině. Určitě nechci nic zlehčovat a ani zhoršovat. Průběh má každý individuální.

U mne to začalo bolesti na hrudníku při chůzi, kašlem, bolestí v krku a pocitem, že mám plný nos. Ale on plný nebyl, jen byl jakýsi otok v dutinách. Asi po čtyřech dnech ztráta čichu. Má dcera i můj muž, měli bolest svalů, já jen bolest hlavy. A nakonec střevní problémy.  Co s tím a co na to ???

Pro mne byly úžasné tyto přírodní produkty :

Esenciální oleje od Hádka :

Atemol - úžasný olej na kašel, rýmu i bolest v krku. Dala jsem si vždy pár kapek na jazyk. Polkla, pokud máme narušené sliznice, nějakými breberkami o to více to pálí a je to nepříjemné, ale dá se to zvládnout. Pro ty co nemají odvahu, dát lžičku medu a kápnout olejíček na med a polknout. Ale člověk si zvykne :)

Hluboký nádech pusou, zadržet dech a pomalu vydechnout nosem.

Bronol - taky velmi skvělý pomocník při problémech s respiračními onemocněními. Stejný postup jak u Atemolu

Nosní olej - velmi nepříjemné, ale účinné. Lehnout si a celou pipetu pustit do nosní dírky, nechat stéct až do krku. Snažit se u toho uvolněně dýchat a chvíli relaxovat.

Vitamin C -  sypká směs, přidávám do čajů i jídla místo citrónu.

Esenciální oleje od Bewit

Kadidlo - jsem trošku otrlejší, ale kdo není zvyklý doporučuji vždy naředit nějakým nosným olejem ( mandlový, olivový, meruňkový.... vždy ať jsou čisté, nejlépe lisované za studena). Tímto olejíčkem jsem si potírala čelo a lícní kosti, protože mne to celé bolelo. V mém případě jsem si dala kapku esence na prst a rozetřela.

Dent -  jednu kapku na zubní kartáček a vyčistit zuby, je to super dezinfekce a bakterie a viry v krku a puse se tak moc nepřemnožují :)

Na střevní problémy doporučuji : CARBOFIT aktivované rostlinné uhlí v prášku

Základem našeho zdraví je čisté střevo. Pro jeho správnou funkci bychom měli zajistit, aby bylo očištěno od všech možných jedovatých látek. Aktivované uhlí funguje na principu adsorpce (na rozdíl od absorpce). Dojde k jakémusi přichycení jedné látky k povrchu jiné látky.


Vlaštovičniková tinktura - nebo jáka-koliv pro vás příjemná, přípustná podpora pro jatru.

Tinktura z lichořeřišnice - přírodní ATB a celkově úžasná na podporu ledvin, močového měchýře.

Tinktura z ořešáku - tradičně se používá proti parazitům a bakteriím, k čištění zažívacího ústrojí a detoxikaci. Má vynikající účinky proti borelióze, hepatitidě, toxoplazmóze, streptokoku, chlamydiím atd.

Já si tito tinktury doma vyrábím sama, ( občas mám i přebytky) ale určitě pokud budete chtít, na internetu najdete bylinkářství, kde je budou prodávat.

Každý den jsme pili Bezový čaj a Diviznový čaj s Vitamínen C a medem.